Vyhláste mravcom boj

Ak bývate v rodinnom dome, určite ste sa už aspoň raz stretli so situáciu, že sa ku vám nasťahovali mravce. Tento problém dokonca neraz trápi aj majiteľov bytov, v panelákoch. Tieto malé potvorky sú jednoducho nezastaviteľné. Zjavia sa z ničoho nič a dokážu preliezť aj tou najmenšou škárou. Ak s nimi bojujete aj vy, mám pre vás zopár dobrých a hlavne účinných riešení.

mravenci
 
Chemické riešenia
 
Mnohí ľudia siahnu po chemických prostriedkoch, ja osobne nie som zástancom takýchto prípravkov. Obzvlášť opatrní buďte vtedy, keď máte doma deti, alebo domácich miláčikov. Všetky postreky, alebo granuly sú prudko jedovaté. Známy si takto otrávil psa, ktorý to rozchodil len tak, tak. Ak si tento nápad nenecháte vyhovoriť, nevyhadzujte peniaze za rôzne somariny. Najúčinnejším prostriedkom je takzvaný BORAX, alebo tertaboritan sodný. Dostanete ho napríklad v stavebninách. Tento prípravok nie je prednostne určený na hubenie mravcov. Používa sa napríklad pri garbiarstve, na impregnáciu dreva, alebo v poľnohospodárskej výrobe. Stačí ak ho zmiešate s cukrom a umiestnite na miesto, kde sa k nemu mravce, bez problémov dostanú. Drobné guľôčky odnesú priamo do mraveniska a takto vyhubia celý svoj rod.
 
Trošku humánnejšie riešenia
 
Kriedy proti mravcom sa vám môžu zdať ako hlúposť. V skutočnosti ale naozaj fungujú, a to dokonca celkom dobre. pomôžu vám hlavne ako prevencia. Ak sa už mravce dostanú do vášho bytu, krieda vám veľmi nepomôže. Je dobré, ak ju aplikujete k vchodovým dverám a všetkým oknám,. Aby bola naozaj účinná, musíte ju aplikovať nanovo, aspoň raz za dva týždne.

mravenec
 
Druhým humánnym riešením je mechanická ochrana. Všetky potraviny majte odložené v dobre uzatvárateľných nádobách. Nenechávajte po byte rozliate sladké tekutiny a pravidelne vynášajte odpadkový kôš. Ak sa u vás mravce objavia, zbierajte ich a vyhadzujte von oknom. Keď zistia , že vo vašom byte nie je bezpečne, po čase svoje snahy vzdajú a vy budete mať pokoj.