Ako vybrať správnu retiazku

Pri výbere dámskej ako aj pánskej retiazky je podstatné správne určenie potrebnej dĺžky. Ovplyvňuje to samozrejme aj to, či je retiazka určená na nosenie samostatne, alebo s príveskom. Podľa toho treba prispôsobiť aj správnu dĺžku, aby prívesok veľmi nezapadol a bol viditeľný (hlavne v letnom období), kedy máme viac možností dať vyniknúť našej ozdobe. V ponuke sa nachádzajú aj retiazky, na ktoré nie je potrebné umiestniť prívesok. Samozrejme prvotnou a veľmi dôležitou informáciou je hrúbka krku a s ňou spojený aj konečný efekt a umiestnenie šperku.

vibrante

Ako si vybrať retiazku?

Strieborná retiazka http://gameon.sk/strieborne-sperky/retiazky/36-31 je jedným z mála darčekov, ktorým nikdy nič nepokazíte. Ak ju navyše skombinujete so správnym príveskom, dokonalé potešenie je na svete. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá retiazka sa Vám hodí najviac, radi vám pri jej výbere poradíme. Dĺžka retiazok je rôzna, no vo všeobecnosti sú kratšie veľkosti (42 mm50 mm) určené skôr ženám, a tie dlhšie (od 50 mm vyššie) pánom. Vyplýva to najmä zo skutočnosti, že ženy svoje retiazky rady dopĺňajú príveskom, ktorý im pekne vynikne v dekolte. Farba retiazok je prispôsobená aktuálnym trendom, a okrem zlatých retiazok v žltom alebo v bielom zlate, či v romantickom ružovom zlate u nás nájdete taktiež strieborné retiazky. Veľmi obľúbenými sú dvoj, či dokonca troj-kombinácie zlatých retiazok. V tomto prípade však ide skôr o výraznejšie vzory, ktoré nie je potrebné dopĺňať príveskom.

JEED0042JENF0041jewe01005c383c97044e7jpg_1

Hrúbka retiazok je rôzna, v e-shope a v predajniach si vyberiete od najjemnejších, na ktorých dokonale vyniknú diamantové prívesky, až po tie najhrubšie. Kvalita je u nás na prvom mieste, a preto retiazky vyrábame precízne, s veľkým dôrazom na pevnosť a kvalitu retiazky. Práve precíznosť robí z každej zlatej retiazky nadčasový šperk, ktorý vyzerá vynikajúco. Okrem originality máte tiež záruku, že hodnota zlata rastie každý jeden deň.

Vzor, alebo typ retiazky závisí len na vašom vkuse. Sú vzory, ktoré sa delia na dámske a pánske, napríklad taký kráľovský vzor je najvyhľadávanejším práve u pánov. Retiazka jednoduchá je zase dámskou doménou. Existujú však vzory, ktoré sú určené obe pohlavia, tzv. unisex. Opäť tu však neplatia žiadne striktné pravidlá, a výber je len na vás.